711
جغرافیا. دریای اژه حدود ۲۱۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع (۸۳٬۰۰۰ مایل مربع) آب را پوشانده‌است و دارای طول ۶۱۰ کیلومتر و عرض ۳۰۰ کیلومتر است.


773
مقدمه. اگراز کنار دلتای نیل به سوی شمال دریای مدیترانه پیش برویم ، نخستین نقطه‌ای از خاک اروپا که در برابر دیدگانمان ظاهر می‌شود ، گوشه شرقی جزیره ی کرت است.


456
یکی از دیدنی هایی که در ترکیه بیش از هر چیز به چشم می آید و شما می توانید از آن دیدن کنید جایی نیست جز ساحل دریای اژه در کمر ترکیه


790
رئیس ستاد ارتش ترکیه با اشاره به تحولات اخیر در دریای اژه و شرق مدیترانه تاکید کرد اجازه نخواهیم داد ما را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند.


418
پر بیننده ترین سایت خبری تحلیلی فارسی زبان جهان|اخبار سیاسی اخبار فرهنگی اخبار اجتماعی ...


295
تمدن دریای اژه ای ا آنکه تمدنهای مزبور درزمانهای مختلف از نزدیک با یکدیگرارتباط پیدا کرده و فعالانه بریکدیگرتأثیرگذارده بودند وهر یک ازاصالتی درخشان وخاص خود برخورداربودند


62
تمدن های حوزه دریای اژه تمدن های سواحل و جزایر اژه ای تقریبا همزمان با تمدن های حوضه رودهای بزرگ بین النهرین و مصر به ظهور رسیدند.


952
دریای مَرمَرِه ... تنگه بُسفُر آن را به دریای سیاه و تنگه داردانل آن را به دریای اژه پیوند می ...


527
دریای اِژِه (Aegean Sea) از دریاهای دورادور دریای مدیترانه است که میان شبه جزیره یونان و آناتولی جای گرفته‌ است.


87
منابع خبری ترکیه از ورود چهار ناو جنگی روسیه به دریای اژه خبر دادند.


855
دریای اِژِه (Aegean Sea) از دریاهای دورادور دریای مدیترانه است که میان شبه جزیره یونان و آناتولی جای گرفته‌ است.


315
منابع خبری ترکیه از ورود چهار ناو جنگی روسیه به دریای اژه خبر دادند.


454
سانتورینی با نام قدیمی ثرا، جزیره‌ای یونانی واقع در دریای اژه است که شاید بتوان عمده شهرت سانتورینی را مدیون خانه‌های سفید رنگ با سقف آبی دانست .


975
۴۲ : ۰۴ - شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ English; العربیه; افغانستان; تعداد خبرهای امروز : ۵۶خبر


289
ازمیر یکی از شهرهای معروف ترکیه و سومین شهر بزرگ آن پس از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی است که در ساحل دریای اژه واقع شده است.


309
زیباترین روستای اروپا (عکس) زیباترین روستای اروپا (عکس) اکوفارس: جزیره سنتورینی (Santorini) که در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد.


443
نجات ۱۲۹ مهاجر غیرقانونی در دریای اژه توسط گارد ساحلی ...


492
دریای اژه ترجمه در فرهنگ لغت فارسی -- انگلیسی در Glosbe ، دیکشنری آنلاین ، رایگان است. نگاهی به کلمات و عبارات milions به همه زبان ها است.


240
پناه- دریای اژه که در چند سال اخیر شاهد یکی از تلخ ترین تراژدی های انسانی جهان بود و به مزار صدها مهاجر تبدیل شد، مدتی است در آرام ترین روزهای خود به سر می برد.


937
در مبارزه علیه باند های قاچاق انسان، ناتو یک واحد دریایی خود را به دریای آژه می فرستد. این مطلب را ین ستولتنبرگ دبیر کل ناتو امروز در بروکسل اعلام کرد.