135
'جبر' در لغت ... طرفداران هریک از این نظریه‌ها برای اثبات گفتار خویش به آیاتی از قرآن کریم ...


898
ویکی فقه یک دانشنامه حوزوی بوده که توسط شرکت صدای بهار و همکاری متخصصان حوزه علمیه نگارش می شود.


134
مهم ترين عامل در شفاي روحي انسان ياد خدا و ذكر است كه در ايات قرآن مورد توجه و عنايت ... جبر ...


548
بحث جبر و اختیار از مباحث بسیار عمیق و دقیقی است كه از دیرباز ذهن و زبان و قلب و روان انسان ها و به ویژه خِردورزان را به خود مشغول ساخته است


573
پرسش: ملاصدرا در کدام فصل اسفار و ابن عربی در کدام فص فصوص الحکم راجع به موضوع جبر و اختیار و تفویض بحث و حقیقت موضوع را تبیین می کند؟


238
" جبر" در لغت به ... طرفداران هریک از این نظریه‌ها برای اثبات گفتار خویش به آیاتی از قرآن ...


439
جبر در قرآن خداوند هر کس را که بخواهد به گمراهی می کشاند و هر کس را که بخواهد هدایت می کند ...


50
پایه گذار مکتب جبر، شیطان است؛ چراکه گمراهی ... مفسر بزرگ قرآن علامه طباطبایی در این ...


260
منبع: کتاب قرآن در آینه پژوهش. آیا کشتار ۷۰۰ یهودی بنی قریظه به دست امام علی (ع) حقیقت دارد؟


980
گروه معارف: عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی با بیان اینکه در اعتقاد شیعه نه جبر مطلق و نه اختیار مطلق است بلکه بین این دو امر (امر بین‌الامرین) است، گفت: انسان محصول مجموع عللی است ...


840
برخی از نویسندگانی که شبهه تناقض در قرآن کریم را اشاعه می دهند به پاره ای از آیاتی همانند «یضل به کثیرا ویهدی به کثیرا» اشاره می کنند و معتقدند که هدایت وگمراهی


324
از مشتقات این کلمه غیر جبار در قرآن نیامده است به معنی گردنکش و متکبراز «جبر علیه» ای «اکرهه» کسی را برخلاف رضای او بکاری واداشت.


827
قرآنی - جبر و اختیار در قرآن - قرانی. أَ لَمْ يَأْتِكُمْ نَذِيرٌ. همه اين امور از وعد و وعيد و بشارت و انذار، تنها در مورد موجود مختار معني دارد.


100
اشاره بحث "جبر و اختيار" از مباحث بسيار عميق و دقيقي است كه از ديرباز ذهن و زبان و قلب و روان انسان‌ها و به ويژه خِردورزان را به خود مشغول ساخته است.


111
ضمن عرض خوش آمد گویی با توجه به کاربر محور بودن انجمن همه مطالب سایت مورد تائید نمی باشد و نام کاربری کارشناسان سایت با رنگ آبی و سبز مشخص شده است.


954
در آیه 29 سوره کهف می خوانیم که اختیار کفر و ایمان به انسان داده شده است اما در آیه 30 سوره انسان بیان شده که تا خدا نخواهد انسان اختیاری ندارد.


775
یکی از مباحثی که همواره جنجال بر انگیز بوده و در تاریخ بیش از همه چیز به آن پرداخته‌اند مسألة جبر و اختیار است و جبر و اختیار مسألة بسیار سرنوشت ساز است که انسان اگر قایل به اختیار باشد یک نوع ...


206
‎نقد قرآن به ایرادها و اشکالات و تناقض‌هایی که به قرآن وارد می‌شود می‌پردازد.


212
موضوع جبر و اختیار انسان یکى از مهم ترین موضوعات در قلمرو تفسیر و فلسفه به شمار مى رود که در گذر تاریخ، همچنان مورد پژوهش اندیشمندان بوده است.